Güncel Haber

Gidere Katılmayana İcra Yolu Açıldı
Isınma ve soğutma giderlerini en az yüzde 50 azaltmanın yolu ısı yalıtımı olmasına rağmen, bina sakinlerinin bazıları yalıtım yaptırmaya karşı çıktığı için yaz kış kabarık faturalar ödenmeye devam
Su Yalıtımında Kaliteyi Standartlar Belirleyecek
Türkiye’de su yalıtım uygulamalarında AB standartlarında ileri teknoloji ürünlerin üretimi ve kullanımının yaygınlaşması için standart ve yönetmeliklerin hazırlanması ve uygulanmasında öncü roller

Hurriyet Son Dakika23. Unicera rekora imza attı

Türk seramik sektörünün dünyaya açılan kapısı UNICERA, 23. Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı son buluşmasında yeni bir rekora imza attı. 71 ülkeden 60 bin 841 kişinin ziyaret ettiği fuar geçtiğimiz yıla oranla yüzde 14 büyüme gösterdi. Fuarın yabancı ziyaretçi sayısında da yüzde 23 oranında bir artış gerçekleşti.

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş., Türkiye Seramik Federasyonu ve TİMDER işbirliğiyle hazırlanan ve açılışını Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir’in gerçekleştirdiği UNICERA, 23. Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı geçen yıl ortaya koyduğu etkileyici performansı bu yıl geride bırakarak yeni bir rekora imza attı. Fuarı bu yıl 71 ülkeden 60 bin 841 kişi ziyaret etti. Yurtdışından gelen 3 bin 530 yabancı ziyaretçi ile fuar, UNICERA’nın uluslararası niteliğini bir kez daha gözler önünü serdi. Geçtiğimiz yıl düzenlenen 22. UNICERA Fuarı’nı 69 ülkeden 2 bin 883’ü yabancı ziyaretçi olmak üzere toplam 53 bin 394 kişi ziyaret etmişti. 2010 yılına oranla toplamda yüzde 14, yabancı ziyaretçi katılımında yüzde 23 oranında bir büyüme performansı gösteren UNICERA Avrupa’nın en iyi iki fuarından biri olduğunu ispatladı.

Etkin Tanıtım ve Yeni Pazarlar

Türk seramiğinin dünyada büyük bir güç haline gelmesinde önemli rol oynayan UNICERA, 23 yıldan bu yana sektörün dünyayla rekabet etmesi için yeni pazarlar yaratıyor. Geçen yıl fuarın başarısının temel unsurlarından olan yurtdışında ve yurtiçinde yüz yüze gerçekleştirilen tanıtım faaliyetleri TÜYAP tarafından 2011 yılında da geliştirilerek sürdürüldü. Bunun sonucu olarak, UNICERA 23. Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı sektörün beklentileri doğrultusunda yurtdışından önemli alıcılara ve yurtiçinden mimarlar, içmimarlar, endüstri tasarımcıları, inşaat ve taahhüt grupları, müteahhitler ve yapı marketlere ev sahipliği yaptı.

Unicera'nın zirveye yürüyüşü 24. yılında da sürecek

UNICERA 23. yılında sergilediği performans ve kararlı yürüyüşü ile ‘Seramiğin Doğduğu Topraklarda En İyi Fuarı Yapmak’ misyonunu başarı ile temsil ettiğini, sektöre, rakiplerine, katılımcılara ve ziyaretçilerine bir kez daha kanıtladı. 2012 yılında gerçekleştirilecek olan UNICERA için pazarlama ve tanıtım çalışmalarına start veren TÜYAP Avrupa, Balkanlar, Ortadoğu, Kuzey Afrika, Rusya, Hazar ve Karadeniz Havzaları’nda tanıtım ve tutundurma etkinliklerine önümüzdeki bir yıl boyunca devam ederek kendini aşmayı hedefliyor.

Avrupa’nın en iyi iki fuarından biri olma özelliğini elinde bulunduran UNICERA 24. Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı, Mart 2012’de TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi – Büyükçekmece İstanbul’da gerçekleştirilecek.

UNICERA Etkinlikleri ile Fark Yarattı

9. Seramik Onur Ödülleri Sahiplerini Buldu

UNICERA 23. Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı, bu yıl yine adından çok söz ettiren birçok etkinliğe ev sahipliği yaptı. Türkiye Seramik Federasyonu tarafından geleneksel hale gelmiş ve bu yıl 9’uncu kez düzenlenen ‘Seramik Onur Ödülleri’ açılış günü sahiplerini buldu. TİMDER ödülüne Aydın Eşer, Türk Seramik Derneği ödülüne Prof. Dr. Hamiye Çolakoğlu, SERHAM ödülüne Prof. Dr. Güven Önal, SEREF ödülüne Faruk Aksoy, SERSA ödülüne Nihat Yıldırım, SERKAP ödülüne Suat Karaveli, Türkiye Seramik Federasyonu ödülüne Germiyan Saatçioğlu layık görüldü.

Geleceğin Mimar ve Tasarımcıları TÜYAP’ta seçildi

TÜYAP ve Konsept Projeler işbirliği ile hazırlanan “Çizgiden Gerçeğe” filminin galası UNICERA Fuarında yapıldı. Ünlü mimarların projelerinin fikirden uygulamaya kadar geçen sürecinin anlatıldığı film izleyicilerin beğenisini kazandı.

Ece Ceylan Baba moderatörlüğünde “Gerçekten Çizgiye” konulu workshop çalışması ise, Türkiye’nin en önemli üniversitelerinden gelen endüstriyel tasarım, mimarlık ve seramik fakültesi öğrencilerinin katılımıyla yapıldı. Dünyanın en önemli seramik fuarları arasında yer alan UNICERA’ya TÜYAP’ın misafiri olarak katılan öğrenciler, ünlü tasarımcı ve mimarların eşliğinde katıldıkları workshoplarda ürün ve projelerin fikir aşamasından gerçeğe dönüşme süreçlerini uygulamalı olarak izleme fırsatı buldular. Fuarın ikinci günü yapılan workshopta öğrenciler, Gazi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Tasarımcı Sanatçı Ali Herischi ve Endüstriyel Tasarımcı Aslı Kutluay’ın canlı performanslarına katıldılar. Ali Herischi’nin ‘lavabo’ tasarımı, Aslı Kutluay’ın duvar kağıtlarından heykel giydirdiği performansların ardından öğrenciler, kendi tasarımlarını çizgiye aktardılar. Yarışmada en beğenilen öğrenci projelerini Metin Hepgüler, Mehpare Evrenol, Ece Ceylan Baba, Abdullah Burnaz ve Necibe Darcan’ın yer aldığı jüri seçti. 45 öğrenci projesinin katıldığı yarışmada en beğenilen öğrenci projesi Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nden Ebru Köse’nin çalışması oldu. İkinciliği, Mimar Sinan Üniversitesi Cam Tasarım Bölümü öğrencisi Elif Koşar, üçüncülüğü ise Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencisi Melda Kesen aldı.

‘Osmanlıda Yıkanma Kültürü’ Hamam Sergisi

Adell Armatür ve TÜYAP işbirliğiyle hazırlanan sergi, fuar boyunca ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Sergi kapsamında; tarihi musluklar, ibrikler, işlemeli bezler, peştamaller, Osmanlıca yazılı sabunlar, hamam eşyaları, havlular ve birçok tarihi belge sergilendi. ‘Osmanlı’da Yıkanma Kültürü ve Hamam Sergisi’ ile İstanbul’da yapılması planlanan ‘Su ve Hamam Müzesi’nin temelleri atılmış oldu.

Dünyaca Ünlü Çini Ustası Sıtkı Olçar UNICERA’da Anıldı

Geçtiğimiz yıl yaşamını yitiren ülkemizin yetiştirdiği dünyaca ünlü çini ustası Sıtkı Olçar, ölümsüz eserleriyle UNICERA’da adına hazırlanan özel alanda anıldı. Antik desen ve formlara uyguladığı çini çalışmalarıyla yaratıcılığını tarihin izleriyle besleyen Sıtkı Usta’nın sadece ‘Sıtkı’ olarak imzaladığı eserleri sergilendi. ‘Sıtkı Olçar Anma Köşesi’ ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.

XII. Ulusal Mimarlık Sergisi Büyük İlgi Gördü

TMMOB Mimarlar Odası tarafından 1988 yılından itibaren iki yılda bir düzenlenen ‘Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri’nin 160 eser ve 218 panodan oluşan tüm koleksiyonu fuar boyunca ilgililerin beğenisine sunuldu. Mimar, içmimar ve endüstri tasarımcılarının büyük ilgi gösterdiği sergi, UNICERA’yı ziyaret eden mimarlık ve içmimarlık fakültesi öğrencileri tarafından da ilgiyle izlendi.

Kilden Sanat Dikkat Çekti

UNICERA Fuarı’nın son günü TETÖP (Türkiye Endüstriyel Tasarım Öğrencileri Platformu) üyesi öğrenciler fuar alanında kilden banyo malzemeleri yarattılar. Ziyaretçilerin ilgisini çeken workshop içerisinde öğrenciler yaratıcılıklarını sergilediler.

 

İzoder Üyeliği

Eko Kredi

Enerji Kimlik Belgesi

Proje Cizimlerimiz

mod_vvisit_counterBugun2186
mod_vvisit_counterDün2999
mod_vvisit_counterToplam2390702
Şu anda 42 konuk çevrimiçi

Bağlantılı Makaleler